تبلیغات در اینستاگرام چیست؟

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام نوعی از تبلیغات در اینستاگرام است که فیس‌بوک، کمپانی اصلی اینستاگرام ، برای شما انجام می‌دهد. اگر پیج اینستاگرام شما در حالت Business باشد، دکمه آبی‌رنگ Promote را در پایین هر تصویر می‌بینید. این دسترسی ساده و اولیه‌ای است که به‌وسیله آن می‌توانید محتوا را در بین کاربران اینستاگرام پخش کنید.

فیس‌بوک اجازه می‌دهد که کمپین تبلیغاتی خود را برای جامعه هدف دلخواه و با انتخاب تارگت دقیق تنظیم و مدیریت کنید. بدین معنی که آن دسته از کاربران اینستاگرام که تابه‌حال شما را ندیده‌اند، تبلیغ شما را در صفحه Home یا در میان استوری‌های دیگر می‌بینند.

در تبلیغات اینستاگرام می‌توانید لینک دلخواه خود را در تبلیغ قرار دهید. بنابراین امکان بازدید از سایت، خرید محصولات، دانلود اپلیکیشن، ثبت‌نام، مراجعه به کانال تلگرام و… به‌راحتی برای کاربران فراهم می‌شود.

تبلیغات اسپانسر اینستاگرام  کجا دیده می‌شود؟

هر کمپین اسپانسر اینستاگرام بنا به انتخاب کارفرما در استوری یا صفحه home نشان داده می‌شود. بدین معنی که جامعه هدف، تبلیغ شما را در میان پست‌های دوستان و سایر کسانی که فالو کرده‌اند، نشان می‌دهد و اگر گزینه نمایش در استوری را انتخاب کرده باشید، کاربران تبلیغ شما را در بین استوری‌های سایر فالوینگ‌های خود می‌بینند.

تبلیغات در اینستاگرام چگونه انجام می‌شود؟

اگر صفحه اینستاگرام شما در حالت بیزنس باشد، احتمالاً دکمه آبی‌رنگ promote پایین هر پست را می‌بینید. با کلیک روی این دکمه باید مراحل ایجاد کمپین اسپانسر اینستاگرام را طی کنید. اما مشکل اصلی کاربران ایرانی، نداشتن این امکان در اینستاگرام به دلیل تحریم است. به دلیل اینکه امکان انتخاب گروه هدف ایرانی، واریز هزینه و استفاده از داشبورد فیس‌بوک در ایران وجود ندارد، بسیاری از کسب‌وکارها در استفاده از اسپانسر اینستاگرام ناتوان شده‌اند.

درمورد تاریخچه اینستاگرام بیشتر بدانید

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

آیا تبلیغات در اینستاگرام مناسب کسب ‌‌و کار من است؟

کاربران را به انجام کاری ترغیب کنید

اینستاگرام به کاربران این امکان را می‌دهد که روی تصویر شما کلیک کنند، خرید مستقیم از سایت شما انجام دهند، به دانلود و نصب اپلیکیشن ترغیب شوند، از سایت شما بازدید کنند، ثبت‌نام کنند، با شما تماس تلفنی برقرار کنند و …

مشارکت کاربران با برندتان را افزایش دهید

شما می‌توانید از طریق تبلیغات اسپانسر اینستاگرام، با جامعه هدف ارتباط ایجاد کنید و با ارائه محتواهای جذاب تصویری (عکس و ویدئو) و جلب مشارکت (لایک و کامنت) با کاربران ارتباط برقرار کنید.

به ارتقاء جایگاه برند و آگاهی از آن کمک کنید

شما می‌توانید تصاویر منحصر‌به‌فردی از برند خود به مخاطبان عرضه کنید و در آن فرهنگ و محصولات شرکت خود را به نمایش بگذارید.

بهترین بازخورد را داشته باشید

تبلیغات اسپانسری در اینستاگرام بهترین نوع تبلیغات در این پلتفرم می‌باشد؛ به این دلیل که مجری تبلیغات، صاحب این پلتفرم است.

مزایا و ویژگی‌های تبلیغات در اینستاگرام
 1.     پرداخت هزینه در ازای کسب نتیجه
 2.     پرداخت هزینه براساس نتیجه تارگت
 3.     افزایش بودجه در صورت کسب نتیجه بهتر
راه‌اندازی و مدیریت کمپین در لحظه
 1.     شروع کمپین در کمتر از ۱۰ دقیقه
 2.     ویرایش محتوا ، تارگت و جامعه هدف کمپین در لحظه
 3.     توقف کمپین در هر ساعت از شبانه‌روز
 4.     گزارش‌گیری و تحلیل عملکرد کمپین در هر لحظه
 انتخاب دقیق جامعه هدف اینستاگرام
 1.     منطقه جغرافیایی
 2.     سن و جنسیت
 3.     فیس بوک
 4.     علاقه‌مندی
 5.     نوع کسب و کار
تبلیغات در اینستاگرام

چگونه تبلیغ اسپانسری اینستاگرام بسازیم؟

در این مقاله قصد داریم تا به این موضوع بپردازیم که چگونه می توانیم تبلیغ اسپانسر اینستاگرام (پروموشن اینستاگرام) بسازیم. تمام مراحل ساخت تبلیغ اسپانسر اینستاگرام را به صورت گام به گام و کاملا تصویری به شما آموزش می‌دهیم تا دیگر نیاز به هیچ آموزشی نداشته باشید. با ما همراه باشید.

✔ تبلیغ اسپانسر اینستاگرام

تبلیغ اسپانسر اینستاگرام به عنوان فرصتی تبلیغاتی به کسب‌وکارها کمک می‌کند پیام‌های درست را به افراد مناسب در لحظه‌ی مناسب برسانند. تبلیغات در اینستاگرام بخشی از یک استراتژی بازاریابی یکپارچه است و شیوه‌ای برای رسیدن به مخاطبان عام یا بسیار خاص در سراسر اینستاگرام است. اگر اخیراً علاقه‌مند شده‌اید که از امکانات پروموشن اینستاگرام یا همان اسپانسر اینستاگرام استفاده کنید. ما در این مطلب به شما مراحل ساخت تبلیغ اسپانسر اینستاگرام را آموزش می‌دهیم.

✔ مرحلۀ اول: حساب کاربری اینستاگرام خود را به صفحۀ فیس‌بوک خود پیوند دهید

اولین گام برای ایجاد تبلیغ اسپانسر اینستاگرام این است که حساب کاربری اینستاگرام خود را به صفحۀ فیس‌بوک خود وصل کنید. به قسمت تنظیمات صفحۀ فیس‌بوک رفته (شما باید مدیر صفحه باشید) و روی Instagram Ads کلیک کنید.

سپس برای اضافه‌شدن حساب کاربری اینستاگرام خود رویAdd  کلیک کنید و بخش ورود به سیستم اینستاگرام خود را پر کنید. پس از اتمام، روی گزینۀ تأیید (confirm) کلیک کنید.

مشاهده نمونه کارهای طراحی صفحه اینستاگرام کانون تبلیغاتی بارنا
چگونه تبلیغ اسپانسری اینستاگرام بسازیم؟

✔ مرحلۀ دوم: یک کمپین ایجاد کنید

سپس به مدیریت تبلیغات فیسبوک (Facebook Ads Manager) بروید و روی «+ ایجاد کمپین (+Create Campaign)» در نزدیکی گوشۀ بالا سمت چپ صفحه کلیک کنید.

این قسمت جایی است که هدف کمپین خود را انتخاب می‌کنید.

به خاطر داشته باشید اگر هدف شما افزایش تعداد conversionsها باشد، باید یک پیکسل (conversion pixel ) در وب‌سایت خود نصب کنید.

شما می‌توانید این کار را با انتخاب «ایجاد پیکسل (Create a Pixel)» در صفحۀ ایجاد تبلیغات جدید انجام دهید.

درمورد رسانه بیشتر بدانید
ساخت کمپین در اینستاگرام

✔ مرحلۀ سوم: آگهی خود را ایجاد کنید

هنگامی که یک هدف را انتخاب کردید، وقت آن است که مجموعۀ آگهی خود را ایجاد کنید. اینجا جایی است که شما تعریف می‌کنید که می‌خواهید چه کسی آگهی‌های شما را ببیند و قصد دارید چه مقدار پول صرف کنید. اگر در حال حاضر مخاطب سنتی ایجاد کرده‌اید، می‌توانید در این بخش آن‌ها را برای هدف‌قراردادن تبلیغات خود انتخاب کنید.

ایجاد آگهی تبلیغاتی در اینستاگرام

دو گزینه برای بودجۀ شما وجود دارد: بودجۀ روزانه و بودجۀ کلی.

 •     بودجۀ روزانه: بودجۀ روزانۀ آگهی شما تنظیم می‌کند که تبلیغ شما در طول روز، به‌طور مداوم چند بار اجرا شود. به این معنی که این الگوریتم به‌طور خودکار هزینه‌های شما را در هر روز محاسبه می‌کند.
 •     بودجۀ کلی: مشخص می‌کند که آگهی شما برای چه مدت‌زمانی اجرا شود. به این معنی که الگوریتم تبلیغاتی هزینه‌های شما را در طول تمام دورۀ زمانی تبلیغات حساب می‌کند.

اگر تازه شروع به کار کرده‌اید، بهتر است با کمترین هزینه تبلیغات خود را شروع کنید. اگر تبلیغات شما به‌خوبی انجام شود، می‌توانید بعداً بلافاصله بودجۀ خود را افزایش دهید.

هنگامی که انتخاب کردید چه کسانی را هدف قرار دهید و چقدر هزینه کنید، روی دکمۀ ادامه در پایین صفحه کلیک کنید.

در صفحۀ بعدی، گزینه‌ای برای اینکه آیا می‌خواهید از یک تصویر یا ویدئو در تبلیغات خود استفاده کنید یا از چندین عکس برای آگهی خود استفاده کنید، مشاهده خواهید کرد. هنگامی که تصمیم گرفتید، تصاویر و ویدئوهای خود را آپلود کنید.

پس از اینکه تصاویر خود را آپلود کردید، برای اضافه‌کردن متن به آگهی خود، به پایین صفحه بروید. در اینجا شما می‌توانید عنوان و متن خود را انتخاب کنید.

اگر به‌عنوان هدف انتخابی خود، ترافیک یا conversions را انتخاب کردید، می‌توانید در دکمۀ لینک خود، CTA  را انتخاب کنید. گزینه‌های مختلفی برای دکمۀ شما وجود دارد و این دکمه‌ها براساس صفحه‌ای که بازدیدکنندگان خود را می‌فرستید، متفاوت هستند.

دکمۀ CTA تأثیر زیادی روی میزان کلیک و نرخ conversions برنامۀ شما می‌گذارد؛ بنابراین مطمئن شوید چیزی را انتخاب می‌کنید که مربوط به پیشنهاد شما و مخاطبان مدنظر شماست.

همچنین می‌توانید برای گزینه‌های خلاقانه‌تر، روی نمایش گزینه‌های پیشرفته‌تر (Show Advanced Options) کلیک کنید. بااین‌حال، در نظر داشته باشید که گزینه‌های خلاقانه ممکن است براساس هدف مدنظر شما متفاوت باشند.

ساخت تبلیغات در اینستاگرام

درنهایت، در سمت راست ویرایشگر متن، شما قادر خواهید بود پیش‌نمایش تبلیغات خود در اینستاگرام را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید ببینید که آگهی شما در فرمت‌های دیگر چگونه به نظر می‌رسد.

شما می‌توانید تبلیغ خود را در فیس‌بوک و اینستاگرام اجرا کنید؛ اما اگر می‌خواهید آن را فقط در اینستاگرام اجرا کنید، مطمئن شوید گزینه‌های اجرا در جاهای دیگر حذف شده‌اند.

وقتی همه‌چیز خوب به نظر می‌رسد، روی تأیید کلیک کنید.

✔ تعامل و Conversion های خود را در تبلیغ اسپانسر اینستاگرام پیگیری کنید

به استثنای اینکه شما خوش‌شانس باشید و از روز اول یک کمپین موفقیت‌آمیز داشته باشید، راه‌اندازی تبلیغ اسپانسر اینستاگرام و امید به بهترین‌ها، نتیجۀ خوبی نخواهد داشت.

شما در هنگام اجرای تبلیغات خود، به ویرایش و بهینه‌سازی کمپین تبلیغاتی‌تان نیاز دارید.

هنگام انتخاب ابزار برای پیگیری کمپین تبلیغاتی خود، می‌بایست هر دو اندازۀ شرکت و تعداد تبلیغاتی را که قصد دارید اجرا کنید، در نظر بگیرید:

 •     اگر تعداد زیادی از کمپین‌ها را مدیریت می‌کنید یا به‌دنبال کنترل دقیق کمپین‌های خود هستید، ممکن است بخواهید از Power Editor استفاده کنید.
 •     آیا بخشی از یک تیم بزرگ هستید؟ احتمالاً مدیریت کسب‌و‌کار فیس‌بوک (Facebook’s Business Manager) بهترین گزینه است.
 • آیا شما فقط از تبلیغات اینستاگرام شروع می‌کنید؟ مدیر تبلیغات سنتی فیس‌بوک (Facebook’s traditional Ads Manager) باید مناسب نیازهای شما باشد.

معیارهای عملکرد برای تبلیغ در اینستاگرام در مدت کوتاهی پس از ایجاد سفارش شما در مدیریت تبلیغات (Ads Manager) در دسترس خواهد بود. شما قادر خواهید بود معیارهای کمپین، مجموعۀ تبلیغات و سطوح تبلیغاتی را بررسی کنید.

به‌علاوه قادر به برنامه‌ریزی گزارش‌ها، ذخیرۀ گزارش‌ها و تنظیم‌کردن ستون‌ها در مدیریت تبلیغ خواهید بود؛ بنابراین فقط اطلاعاتی را که مورد توجه شماست، مشاهده خواهید کرد. برای اطلاعات بیشتر، در زیر راهنمایی دربارۀ چگونگی استفاده از فیلترها برای تنظیم‌کردن اطلاعاتی که در مدیریت تبلیغات مشاهده می‌کنید، وجود دارد.

برای مشاهدۀ معیارهای تبلیغ خود، به مدیریت تبلیغات (Ads Manager) بروید و روی نام کمپین تبلیغاتی خود کلیک کنید. از اینجا باید یک بخش در سمت راست بالای صفحه را مشاهده کنید که شامل اطلاعات Performance، Audience و Placement است.

بسته به هدف مدنظرتان، نتایج مختلفی خواهید دید. به‌عنوان مثال، اگر یک تبلیغ برای تعامل ایجاد کردید، خواهید دید که تعداد بازدیدهای پست‌های تبلیغی شما چگونه بوده است. همچنین می‌توانید میزان هزینۀ مصرفی و هزینه برای هر نتیجه را ببینید تا نحوۀ اختصاص بودجۀ خود را درک کنید.

به‌عنوان قاعده‌ای کلی، اگر تبلیغی دارید که عملکرد خوبی دارد، باید هر سه روز هزینۀ تبلیغ را بیشتر کنید. از سوی دیگر، اگر آگهی شما نتیجۀ خوبی نداشت، بی‌تردید آن را لغو کنید.

در مورد تبلیغات بیشتر بدانید
تبلیغات اینستاگرام

✔ خلاصه و نکات مهم در ساخت تبلیغ اسپانسر اینستاگرام

 •     قبل از اینکه شروع به ایجاد تبلیغ اینستاگرام کنید، مهم است که تحقیقات رقابتی انجام دهید. بهترین راه برای انجام این کار آن است که از طریق برنامۀ اینستاگرام از وب‌سایت رقبای خود بازدید کنید تا با پیکسل فیس‌بوک تگ شوید.
 •     هدف کمپین تبلیغاتی به این معنی است که شما دوست داریدمردم بعد از دیدن تبلیغاتتان، چه کاری انجام دهند. هدفی که انتخاب می‌کنید نقش مهمی در نحوۀ بهینه‌سازی تبلیغات، نحوۀ پرداخت هزینه برای آن‌ها و نحوۀ پیگیری آن‌ها دارد.
 •     اگر یک کمپین با یک هدف conversion یا یک کمپین بازاریابی مجدد برای کاربرانی که وب‌سایت شما را می‌بینند، اجرا می‌کنید، ابتدا باید یک پیکسل فیس‌بوک ایجاد و نصب کنید.
 •     هدف‌قراردادن مخاطب تبلیغات به‌معنی تلاش برای پیدا‌کردن افرادی است که به احتمال زیاد کاری را انجام می‌دهند که در هدف کمپین تبلیغاتی شما مشخص شده است.
 •     تبلیغات درهمان اهداف تبلیغاتی فیس‌بوک را ارائه می‌دهند. بهترین رویکرد برای هدف‌گیری، ایجاد مخاطبان سنتی و مخاطبان Lookalike و همچنین استفاده از Audience Insights وGoogle Analytics است تا بتوان به بهترین طرح کلی رسید.

هنگام ایجاد خلاقانۀ آگهی تبلیغاتی خود، باید هدف خود، اینکه می‌خواهید چه کسانی را هدف قرار دهید، و چه نوع پیام و لحنی فالوورهای شما را برای تعامل با آگهی شما تحریک می‌کند، در نظر بگیرید.

تا زمانی که کمپین تبلیغاتی شما دایر است، باید به‌طور مداوم آن را ویرایش و بهینه سازی کنید. اگر مبتدی هستید، بهترین ابزار برای این کار، مدیریت آگهی فیس‌بوک است.

همیشه با هزینۀ کم شروع کنید. اگر آگهی شما عملکرد خوبی داشت، هر سه روز هزینۀ خود را افزایش دهید. اگر این‌طور نیست، بی‌تردید آن را لغو کنید

ما در کانون تبلیغاتی بارنا با استفاده از تیم حرفه ای تخصصی با توجه به الگوریتم های روز اینستاگرام و روش های اصولی رشد پیج و شیوه های درست تبلیغات، این امکان را برای شما فراهم کردیم که بتوانید به صورت کاملا حرفه ای پیج اینستاگرام خود را ارتقاء و حرفه ای کنید. دریافت مشاوره
امیدواریم که این مطلب به کار شما خورده باشد

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × پنج =

فهرست